Dla Kogo To Robimy?



L’ARCHE powstało w 1964 z inicjatywy Jeana Vanier – filozofa, teologa, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. Fundacja L’ARCHE w Polsce to 4 wspólnoty, które prowadzą 5 domów całodobowego pobytu o charakterze rodzinnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Fundacja prowadzi także programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży kształtujące właściwe postawy wobec osób z niepełnosprawnością. Misją Fundacji jest dążenie do wewnętrznej przemiany ludzi poprzez wzajemne relacje oraz ukazywanie darów i talentów osób niepełnosprawnych. Szczególny charakter L’ARCHE wyraża się m.in. w tym, że jest miejscem rozwoju osób sprawnych i niepełnosprawnych; ma międzynarodowy charakter; łączy rodzinną atmosferę z indywidualną opieką i profesjonalną pomocą oraz bazuje na zaufaniu Bogu i wzajemnych relacjach.

 

Naszym celem jest zapewnienie bezpłatnej kompleksowej opieki dla chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową i ich rodzin. 
 
Fundacja prowadzi hospicjum domowe na terenie Warszawy (2000 Pacjentów rocznie) i hospicjum stacjonarne na Ursynowie (800 Pacjentów rocznie).

Nie jesteśmy przytułkiem ani miejscem dla odrzuconych i bezdomnych.
Opieka nasza nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pacjenci są w dalszym ciągu leczeni.

Rak nie musi boleć a człowiek musi żyć godnie od początku do końca!


 

Fundacja jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej założyciele wierzą, że wzmacnianie rodziny jest najlepszą drogą rozwoju osobistego i budowy zdrowych więzi społecznych.

Podstawowym obszarem działania Fundacji jest dowartościowywanie i promocja zdrowych relacji rodzinnych w sferze publicznej. Istotne jest także, aby dostarczać wzorce i afirmować dobre postawy. 

Fundacja promuje wartości, które sprawiają, że ludzie są szczęśliwi!


Fundacja powstała by pomagać tym, którzy często są pozostawieni sami sobie – ludziom po wypadkach.

Zgodnie z maksymą „nie wszystko da się naprawić, ale sztuką jest naprawiać co się da”, pomaga tym osobom pokonywać bariery i w ten sposób umożliwia im normalne życie. Uczy ich, że brak rąk czy nóg nie może determinować ich, codzienności. Pokazuje, że niewiele trzeba, żeby wstać z łóżka i odnaleźć sens życia. 

Założycielem Fundacji jest Jasiek Mela, pierwszy niepełnosprawny który w 2004 roku razem z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Polarne.


PołączPółkule.pl to akcja organizowana wspólnymi siłami przez Macieja Gnyszkę i Fundację AVALON. Jej celem jest pozyskanie 80 000 złotych na operację połączenia półkul mózgowych odpowiednimi stymulatorami dla Podopiecznego Fundacji, Mariusza Łapińskiego. Mariusz od dziecka choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Mimo tej ciężkiej choroby nigdy się nie poddaje i stara się żyć jak najnormalniej i aktywniej. Ta operacja pozwoliłaby mu zniwelować mimowolne odruchy, które w znacznym stopniu odpowiadają za utrudnienia w życiu codziennym.

Więcej informacji o Mariuszu można znaleźć pod tym linkiem